Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

02.03.2024 | 19:43

Απίθανη απάντηση του Κλοπ: Τι φώναζε στον Νούνιες το κοινό της Νότιγχαμ, πριν το… 99ο λεπτό;

Τι φώναζαν οι φίλοι της Νότιγχαμ Φόρεστ μέχρι να φτάσουμε στο 99ο λεπτό και κρίνει ο Ουρουγουανός την αναμέτρηση για τη Λίβερπουλ; Τον αποκαλούσαν… Άντι Κάρολ. Και ο Γιούργκεν Κλοπ φυσικά, δεν το ξέχασε μετά το τέλος της αναμέτρησης!

02.03.2024 | 19:07

Έχουμε… πρωτάθλημα στην Championship: Έχασε ξανά η Λέστερ, η Ίπσουιτς έπιασε τη Λιντς, «χαμός» στην εξάδα! (vids)

Τρομερό πρωτάθλημα, αδιανόητη εξέλιξη από την αρχή μέχρι και το τέλος της βαθμολογίας. Ήττα για τη Λέστερ, ισοπαλία η Λιντς, κέρδισε η Ίπσουιτς, απέχει μόλις πέντε βαθμούς από την πρώτη θέση! Παράλληλα, είχαμε «λευκές» ισοπαλίες, αναφορικά με την τετράδα, ενώ υπάρχει… τετραπλή ισοβαθμία στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, με μία εξ’ αυτών να οδηγεί στη League One. «Παράνοια»!

02.03.2024 | 19:02

«Αφαιρέστε μας βαθμούς ξανά, θα σωθούμε»: Κόντρα σε όλους η Ρέντινγκ, κέρδισε ξανά! (vids)

Αφαίρεση βαθμών… επί τρία, απαγόρευση μεταγραφών, οικονομικά ζητήματα, σοβαρά προβλήματα ανάμεσα σε κόσμο και πρόεδρο. Και όμως, η Ρέντινγκ μπορεί να σωθεί, πανηγυρίζοντας μία τεράστια εκτός έδρας νίκη (1-3 επί της Καρλάιλ), στην 36η αγωνιστική της Α’ Αγγλίας!

02.03.2024 | 18:59

Επιστροφή στα... γνωστά για την Τσέλσι, μεγάλες ανατροπές για Τότεναμ και Γουέστ Χαμ

Μετά την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου η Τσέλσι έκανε πάλι ένα βήμα πίσω. Εξασφάλισε μεν τον βαθμό (2-2) στο ματς με την Μπρέντφορντ, αλλά δέχθηκε ανατροπή και τουλάχιστον έσωσε το λιγότερο που θα μπορούσε. Με ανατροπή και ξέσπασμα στο δεύτερο μέρος η Τότεναμ επιβλήθηκε 3-1 της Πάλας. Η Γουέστ Χαμ έκανε come-back με δυο γκολ στις καθυστερήσεις για το 3-1 επί της Έβερτον, μεγάλη νίκη (3-0) η Φούλαμ επί της Μπράιτον και με το ίδιο σκορ πανηγύρισε η Νιούκαστλ απέναντι στη Γουλβς.

02.03.2024 | 18:58

ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ: Στο 99’ κερδίζει η Λίβερπουλ, με τον Νούνιες να βάζει το γκολ της… σεζόν! (vid)

Τρομερή στιγμή για τη Λίβερπουλ, τεράστια νίκη απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ, επικράτησαν με 1-0 οι «κόκκινοι» στο 99ο λεπτό, χάρη στο γκολ του Νούνιες. Αδιανόητη νίκη, που ενδεχομένως κρίνει και… τίτλο στο φινάλε της σεζόν!

02.03.2024 | 16:37

«Κόλλησε» και με παίκτη παραπάνω η Λιντς, ευκαιρία για την Ίπσουιτς – Οι Έλληνες της Κάρντιφ το έκαναν ξανά! (vids)

«Γκέλαρε» η Λιντς, χαμός στην Championship, έχει μεγάλη ευκαιρία η Ίπσουιτς απέναντι στην Πλίμουθ. Την ίδια ώρα, η Κάρντιφ επικράτησε με 1-0, εκτός έδρας, της Μπρίστολ Σίτι, με τους δύο Έλληνες στη βασική της ενδεκάδα. Ανέβηκε στην 14η θέση, έκανε δύο σερί νίκες, για πρώτη φορά μετά τον Οκτώβριο!