Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

07.02.2024 | 11:20

Ο Χάβερτς αγκάλιασε τον steward στους πανηγυρισμούς και δεν τον άφησε να κάνει τη δουλειά του! (vid)

Αντιλήφθηκε προφανώς και τη δική του χαρά και ήθελε να τον συμπεριλάβει στους πανηγυρισμούς! Ο Κάι Χάβερτς πήρε αγκαλιά τον Steward του γηπέδου λίγο μετά το δεύτερο γκολ της Άρσεναλ κόντρα στη Λίβερπουλ και σχεδόν… δεν τον άφησε να κάνει τη δουλειά του!

07.02.2024 | 10:25

Ο Τσάμπι Αλόνσο «χτίζει» τα δικά του… mentality monsters στη Λεβερκούζεν!

Πρόκριση με ανατροπή στο 90’, τριάντα παιχνίδια δίχως ήττα και μια ομάδα που αρνείται να «πέσει» ακόμα κι αν η κλεψύδρα έχει πλέον ελάχιστη άμμο για ν’ αδειάσει. Ο Τσάμπι Αλόνσο έχει αυτό που ψάχνει η Λίβερπουλ για το μέλλον της και έχει δημιουργήσει τα δικά του… mentality monsters στη Μπάγερ Λεβερκούζεν!

07.02.2024 | 00:18

Πήρε φόρα στην παράταση και πέρασε στους «16» η Λιντς (vids)

Στα 90' της κανονικής διάρκειας είχε ένα γκολ, τρία δοκάρια και αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Στην παράταση... πήρε φόρα και πέτυχε τρία τέρματα! Η Λιντς χρειάστηκε 120 λεπτά αγώνα για να φτάσει στο 4-1 επί της Πλίμουθ στη μεταξύ τους ρεβάνς και να προκριθεί στους «16» του φετινού Κυπέλλου.

06.02.2024 | 23:42

Φοβερή Κόβεντρι, λάμψη Άνταμς στην πρόκριση της Σαουθάμπτον (vids)

Με ξεσπάσματα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, οι Κόβεντρι και Σαουθάμπτον πέρασαν εύκολα και εντυπωσιακά μέσω των ρεβάνς στους «16» του Κυπέλλου! Οι «sky blues» έφτασαν στο 4-1 επί της Σέφιλντ Γουένσντεϊ και οι «άγιοι» με τον Τσε Άνταμς να έχει δυο ασίστ κι ένα γκολ πανηγύρισαν το 3-0 επί της Γουότφορντ.

06.02.2024 | 23:38

«Τρομερή» League One: «Δεν θα πέσουμε», φώναξε η Ρέντινγκ, τι… πάει να κάνει η Φλίτγουντ; (vid)

«Χαμός» στη League One. Τρία «διπλά» που ενδέχεται να διαδραματίσουν κομβικό ρόλο στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Νίκη η Ρέντινγκ, νίκη η Φλίτγουντ, ήττα η Πορτ Βέιλ στο «σπίτι» της. Όλα είναι ανοιχτά, κάθε ενδεχόμενο «παίζει», από τη στιγμή που η τέως «ουραγός» και οι «royals» του Ρούμπεν Σέλες, αρνούνται να παραδοθούν!

06.02.2024 | 22:32

Ο κόσμος της Τσέλσι «μίλησε»: «Να έχεις προπονητή τον Ποτσετίνο και να φωνάζεις το όνομα του Μουρίνιο!»

Τέσσερα γκολ από τη Γουλβς, τέσσερα γκολ από τη Λίβερπουλ στην προηγούμενη αγωνιστική, εκνευρισμός και «ξέσπασμα» από τους φίλους της Τσέλσι. Τι ζητούν; Τον Ζοσέ Μουρίνιο πίσω στο «Στάμφορντ Μπριτζ»!

06.02.2024 | 19:48

Τελικά, ποιος θα είναι πρώτος στο τέλος του Φεβρουαρίου; Το πρόγραμμα των Λίβερπουλ, Σίτι και Άρσεναλ!

Λίβερπουλ και Άρσεναλ έχουν να δώσουν από τρία παιχνίδια, τέσσερα αναμένεται να λάβουν χώρα για τη Μάντσεστερ Σίτι, μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου. Ποιος θα είναι άραγε πρώτος; Φαβορί οι «πολίτες», δεύτερη η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, έχει δυσκολότερο πρόγραμμα το σύνολο του Μικέλ Αρτέτα!

06.02.2024 | 17:36

Ο Ντε Μπρόινε θέλει κι άλλο πρωτάθλημα: «Ξέρουμε καλά τι να κάνουμε»!

Όταν μιλάει με τόση θέρμη για την κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ, τότε οι αντίπαλοί του καλά θα κάνουν να σκεφτούν περισσότερους τρόπους να τον σταματήσουν. Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε θέλει και το φετινό πρωτάθλημα και μαζί του η Σίτι έχει κάθε λόγο να λογίζεται φαβορί!

06.02.2024 | 16:40