Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

31.01.2024 | 11:46

Αποφασίζει ο Μπενραχμά αν θα πάει στη Λυών!

Η Γουέστ Χαμ συμφώνησε στα πάντα με τη Λυών για να παραχωρήσει εκεί τον Σαΐντ Μπενραχμά και ο ποδοσφαιριστής θα πάρει την τελική απόφαση για την πιθανή μετακίνησή του στη Γαλλία τις τελευταίες ώρες της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου.

31.01.2024 | 11:09

Δεύτερη κίτρινη, VAR και… απευθείας κόκκινη: Ο Άμραμπατ τα έζησε «όλα» στο 94ο λεπτό με το Μαρόκο! (vid)

Από την κόλαση στον… παράδεισο και πάλι πίσω. Ο Σοφιάν Άμραμπατ είδε το Μαρόκο να μένει εκτός συνέχειας του Κόπα Άφρικα με ήττα – σοκ, και αποβλήθηκε στο 94ο λεπτό, σε μία πολύ περίεργη φάση. Τα «είδε» όλα στο φινάλε του παιχνιδιού, δεν ολοκλήρωσε την αναμέτρηση λόγω απευθείας κόκκινης κάρτας!

31.01.2024 | 10:30

«Αρπάχτηκαν» Ζιντσένκο και Γουάιτ, αλλά... άρεσε στον Αρτέτα (vid)

Το γκολ που δέχθηκε η Άρσεναλ από τη Φόρεστ έκανε τους Γουάιτ και Ζιντσένκο να τα πουν σε έντονο ύφος λίγο μετά τη νίκη (2-1) της Άρσεναλ στο City Ground, αλλά ο Μικέλ Αρτέτα δήλωσε πως... του άρεσε που είδε «φλόγα» στους παίκτες του.

31.01.2024 | 01:26

ΤΙ ΙΣΤΟΡΙΑ: Ο Χρήστος Τζόλης είναι ο ήρωας της Φορτούνα – Πέναλτι αλά πανένκα, πρόκριση και… συρτάκι! (vids)

Η στιγμή της… καριέρας του. Το πέναλτι της ζωής του. Η πρόκριση που θα είναι για πάντα ταυτισμένη μαζί του. Τι έκανε ο Χρήστος Τζόλης για τη Φορτούνα Ντίσελντορφ στο Κύπελλο Γερμανίας…

31.01.2024 | 00:15

Το σερί σταματά η «μαγική» Νιούκαστλ του Χάου: Ο Έμερι έχασε στο «Βίλα Παρκ» μετά από 11 μήνες! (vids)

Είχε να χάσει στο «Βίλα Παρκ» εδώ και 346 ημέρες. Από… πέρυσι τον Φεβρουάριο και το 4-2 της Άρσεναλ στο φινάλε. Εδώ και 17 παιχνίδια στην Premier League, εδώ και 50 εβδομάδες συνολικά. Και όμως, κάποια στιγμή το σερί θα τελείωνε. Και αυτή που το κατέρριψε είναι η Νιούκαστλ. «Μεγάλη» εμφάνιση της ομάδας του Έντι Χάου κόντρα στη Βίλα του Έμερι, τρία γκολ σε 52 λεπτά και… 3-1 ως τελικό αποτέλεσμα. Δύο γκολ ο Σερ, μείωσε ο Γουότκινς, σκόραρε δις σε 120 δευτερόλεπτα, αλλά μέτρησε το ένα!

31.01.2024 | 00:05

Φοβερή Λούτον για επιβίωση με «τεσσάρα», τεράστια ανατροπή για Πάλας

Με δυο γκολ από το 2:17 του ματς (!) και φτάνοντας συνολικά στα τέσσερα τέρματα, η Λούτον ισοπέδωσε την Μπράιτον (4-0) σε σπάνια βραδιά στο Kenilworth Road, με τον Τομ Λόκιερ παρόντα ν' απολαμβάνει τους συμπαίκτες του από την εξέδρα! Η Κρίσταλ Πάλας έδωσε απαντήσεις και έφτασε στο 3-2 με φοβερή ανατροπή απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με τον Ολίσε να έχει ένα γκολ και δυο ασίστ! Ματς με δοκάρια, σασπένς, έντονα παράπονα για τη διαιτησία, αλλά δίχως γκολ (0-0) το Φούλαμ – Έβερτον.

30.01.2024 | 23:48

Φαν Ντάικ: «Αγαπώ τη Λίβερπουλ, παρερμηνεύτηκαν τα λόγια μου»! (vid)

Ο Βέρτζιλ Φαν Ντάικ ξεκαθαρίζει το τοπίο μετά τις διαστάσεις που πήρε η δήλωση για το μέλλον του! Τόνισε πως είναι απόλυτα αφοσιωμένος στη Λίβερπουλ και πως τα λεγόμενά του πήραν λανθασμένη ερμηνεία από τα media! «Είμαι ο αρχηγός, αγαπώ το κλαμπ, πάμε να κυνηγήσουμε κάθε τίτλο» σχολίασε!

30.01.2024 | 23:26

Η Άρσεναλ το ήθελε πολύ, το άξιζε ακόμη παραπάνω και κέρδισε… επιτέλους στο «Σίτι Γκράουντ»! (vids)

Το άξιζε πλήρως. Κυριάρχησε από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό στο «Σίτι Γκράουντ». Ήταν μία… κανονική Άρσεναλ και η δεύτερη συνεχόμενη επικράτησή της στην Premier League, είναι γεγονός. Δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ, σκόρερ ο Ζεσούς και ο Μπουκάγιο Σάκα για το τελικό 2-1 των «κανονιέρηδων», μείωσε ο Αβονίγι στο τέλος. Πολυτιμότερος ο Βραζιλιάνος, πρώτη νίκη σε αυτή το γήπεδο στον 21ο αιώνα, το μυαλό όλων πλέον στη… Λίβερπουλ!