28.12.2023 | 00:41

Απίστευτο «πικάρισμα» στον Πίκφορντ από φίλους της Σίτι: «Ο Κάρσον έχει περισσότερους τίτλους!»

Συνθήματα κατά του Τζόρνταν Πίκφορντ στο φινάλε της αναμέτρησης της Έβερτον με τη Μάντσεστερ Σίτι από φίλους των «πολιτών», που τον σύγκριναν με τον Σκοτ Κάρσον και του φώναζαν πως έχει κατακτήσει λιγότερα τρόπαια!

28.12.2023 | 00:10

Σπουδαίο «διπλό» με ανατροπή η Σίτι, επέστρεψε στις… εργοστασιακές ρυθμίσεις σε 45 λεπτά! (vids)

Δυσκολεύτηκε, ζορίστηκε πολύ, χρειάστηκε γυρίσει το ματς, αλλά τα κατάφερε η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 3-1 της Έβερτον του Σον Ντάις στο «Γκούντισον Παρκ», έχοντας για πρωταγωνιστές τον Φόντεν και τον Άλβαρες. Ο πρώτος ισοφάρισε, ο δεύτερος «υπέγραψε» σε 10 λεπτά την ανατροπή και ο Μπερνάρντο Σίλβα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μεγάλη συζήτηση έχει «σηκώσει» το πέναλτι που κέρδισε ο Νέιθαν Άκε από τον Ονάνα. Τρομερή Σίτι στο δεύτερο μέρος, «μπλόκαρε» και βρέθηκε πίσω στο σκορ από λάθος του Ρόδρι, στο ημίχρονο!

27.12.2023 | 23:31

Της βγήκε η ψυχή αλλά νίκησε η Τσέλσι, απίθανη Γουλβς στο Μπρέντφορντ!

Με φοβερά ζόρια, με πολύ μεγάλο «νεκρό» διάστημα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά με επιμονή όσο περνούσε η ώρα, η Τσέλσι κατάφερε να φτάσει στο 2-1 απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας. Καθοριστικός ο Μαντουέκε που πέρασε με αλλαγή, κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε και χάρισε όλους τους βαθμούς στους «μπλε». Σαν σίφουνας πέρασε η Γουλβς από το Μπρέντφορντ με το 4-1!

27.12.2023 | 22:48

Γκολ η Έβερτον από σπάνιο λάθος του Ρόδρι, «έκρηξη» στο «Γκούντισον Παρκ»! (vid)

Σκοράρει για πρώτη φορά στο γεμάτο «Γκούντισον Παρκ», απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, μετά από τέσσερα χρόνια, η Έβερτον και κάνει το 1-0 με τον Χάρισον. Φέρει ευθύνη ο Ρόδρι, συμπληρώσαμε 30 λεπτά στο ματς!

27.12.2023 | 21:55

«Χαμός» στο Μπρέντφορντ – Γουλβς: Τρία γκολ σε 180 δευτερόλεπτα, VAR και προβάδισμα οι «λύκοι»! (vids)

Τρία λεπτά, τρία γκολ, τρεις διαφορετικοί σκόρερ, VAR και 2-1 η Γουλβς στο 16΄, για να κάνει το 3-1 με τον Χουάνγκ στο 27'. Σε 180 δευτερόλεπτα τα τρία πρώτα γκολ στο «Κομιούνιτι», στην αναμέτρηση της Μπρέντφορντ με τη Γουλβς!

27.12.2023 | 21:04

Η νεότερη ενδεκάδα της Τσέλσι στην ιστορία της στην Premier League: Μεγαλύτερος όλων ο… Ενκουνκού!

Για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Premier League, η Τσέλσι παρατάσσεται σε μία αναμέτρηση με ενδεκάδα που δεν ξεπερνά σε μέσο όρο ηλικίας τα 23,5 χρόνια. Ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο προέβη σε μία ασυνήθιστη επιλογή, που αποτελεί ρεκόρ… εξαετίας και έχει ως γηραιότερο ποδοσφαιριστή του τον 26άρη, Κρίστοφερ Ενκουνκού!