Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

16.12.2023 | 21:24

«Πήραμε τους βαθμούς μας πίσω»: Τέσσερα στα τέσσερα η Έβερτον, πανηγύρισε ο Ντάις επί της Μπέρνλι! (vid)

Πήγε και κέρδισε εκτός έδρας τη Νότιγχαμ Φόρεστ. Κέρδισε στο «Γκούντισον Παρκ» τη Νιούκαστλ, επικράτησε με 2-0 της Τσέλσι και πλέον, πανηγύρισε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Premier League, απέναντι στην Μπέρνλι. Εκπληκτική η Έβερτον, ανεβαίνει στους 16 βαθμούς και διατηρεί ανέπαφη την εστία της για τέταρτο σερί ματς. Υπερκάλυψε την αφαίρεση των βαθμών που της έχει επιβληθεί, κέρδισε στο αγαπημένο του γήπεδο ο Σον Ντάις!

16.12.2023 | 21:11

Επίσημη τοποθέτηση της Λούτον: «Υπέστη καρδιακή ανακοπή ο Λόκιερ, είναι σε σταθερή κατάσταση»

Θετικά τα νέα που προκύπτουν για την κατάσταση του Τομ Λόκιερ, που μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, αφού υπέστη καρδιακή ανακοπή, μα την κατάστασή του να είναι σταθερή. Μαζί βρίσκεται η οικογένειά του, ευχαρίστησε άπαντες για το ενδιαφέρον τους η Λούτον.

16.12.2023 | 20:51

Τι σημαίνει η ισοπαλία της Μάντσεστερ Σίτι για Λίβερπουλ, Άρσεναλ και… Άστον Βίλα;

Διαβάζετε… σωστά. Τη δεδομένη χρονική στιγμή, η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας και ό,τι και αν συμβεί σε μερικές ώρες από τώρα, ακόμη και η Άστον Βίλα θα την προσπερνά. Τι σημαίνει όμως, η ισοπαλία των «πολιτών» με την Κρίσταλ Πάλας, για τη Λίβερπουλ και την Άρσεναλ; Πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία αν κερδίσουν αμφότερες, μία εβδομάδα προτού συναντηθούν στο «Άνφιλντ»;

16.12.2023 | 20:00

Είναι «ειρωνικό» το ποδόσφαιρο: Να βάζει γκολ ομάδα του Σον Ντάις, από κόρνερ, στην… Μπέρνλι! (vid)

Τι ιστορία για την Έβερτον, τι ιστορία για τον Σον Ντάις. Σκοράρει από κόρνερ απέναντι στην Μπέρνλι και «πληγώνει» την ομάδα του, με τον τρόπο που συνήθιζε να τη βλέπει να σκοράρει, όντας στον πάγκο της!

16.12.2023 | 19:34

Η στιγμή που δόθηκε το πέναλτι: Ο Πεπ «τρελαίνεται» και ξεσπά, ο Χότζον βάζει τα γέλια μπροστά του! (vid)

Απίστευτη στιγμή στο 93ο λεπτό της συνάντησης της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας στο «Έτιχαντ», με τον Ρόι Χότζον να βλέπει το «ξέσπασμα» του Πεπ και να βάζει τα γέλια μπροστά του!

16.12.2023 | 19:16

Φοβερές σκηνές στο Vitality, με δάκρυα ο Έντουαρντς ευχαριστούσε τον κόσμο για τη στήριξη στον Λόκιερ (vid)

Οι Μπόρνμουθ και Λούτον λίγο μετά την οριστική διακοπή του μεταξύ τους ματς, ξαναβγήκαν στο γήπεδο για να ευχαριστήσουν τον κόσμο για την τρομερή στήριξη στον Τομ Λόκιερ μετά την κατάρρευση που «πάγωσε» ολόκληρο το αγγλικό ποδόσφαιρο. Με δάκρυα στα μάτια ο Ρομπ Έντουαρντς χειροκροτούσε τους αντίπαλους οπαδούς των «cherries».

16.12.2023 | 19:02

Ας είναι καλά ο Λόκιερ και το ποδόσφαιρο θα είναι εκεί...

Δύσκολα μιλάς για ποδόσφαιρο, γκολ και στιγμές όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο. Η 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ στιγματίστηκε από την κατάρρευση του αρχηγού της Λούτον, Τομ Λόκιερ, στον αγωνιστικό χώρο, με το ματς στην έδρα της Μπόρνμουθ να διακόπτεται στο 66ο λεπτό... Στα υπόλοιπα της ημέρας, η Σίτι «πούλησε» προβάδισμα δυο τερμάτων, και η Πάλας διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο 90' + 5'. Νίκες πανηγύρισαν οι Τσέλσι και Νιούκαστλ.

Το τρομερό φινάλε στο Σίτι - Κρίσταλ Πάλας: Πέναλτι ο Φόντεν στο 94΄, έξαλλος ο Πεπ, γκολ ο Ολίσε! (vid)

Τρομερή εξέλιξη στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με την Κρίσταλ Πάλας, με τους «αετούς» να παίρνουν βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Έκανε πέναλτι ο Φόντεν, το έκανε γκολ ο Ολίσε, «τρελάθηκε» ο Πεπ Γκουαρδιόλα!

16.12.2023 | 18:47

To απόλυτο «σοκ»: Η «κατάρρευση» του Λόκιερ, η αντίδραση του Έντουαρντς και το «είναι καλά» των γιατρών! (vid)

Αίσιο τέλος φαίνεται πως έχει η «σοκαριστική» στιγμή που έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της Μπόρνμουθ με τη Λούτον. Η κατάρρευση του Λόκιερ, που έγινε άμεσα αντιληπτή από όλους και πρώτον τον Ρομπ Έντουαρντς, που άμεσα μπήκε στο γήπεδο. Θετικά τα νέα από τους γιατρούς, αντιλαμβάνεται πλήρως ο ποδοσφαιριστής τι συνέβη!