Απολογήθηκε ο Ποτσετίνο για τη χειραψία: «Συγγνώμη Πεπ, ξεχάστηκα»! (vid)

Ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο δεν αδιαφόρησε για τον Πεπ Γκουαρδιόλα μετά τη λήξη του ντέρμπι της Τσέλσι με την Σίτι, αλλά έχοντας «κλειδώσει» τον στόχο που ήταν ο Τέιλορ, στον οποίο ήθελε να εκφράσει τα παράπονά του, ο κόουτς των «μπλε» ξέχασε να δώσει το χέρι στον Καταλανό συνάδελφό του.

13.11.2023 | 12:25

Ο Κόβασιτς φάνηκε να ξεχνιέται και να πανηγυρίζει το 4-4 του Πάλμερ! (vid)

Η κίνησή του έγινε αντιληπτή και είτε παρεξηγήθηκε, είτε εκείνος πραγματικά ξεχάστηκε. Όπως και να 'χει, ο Ματέο Κόβασιτς έχει γίνει θέμα συζήτησης από το βράδυ της Κυριακής, αφού φάνηκε να πανηγυρίζει το γκολ με το οποίο ο Πάλμερ έγραψε το τελικό 4-4 στο μαγικό ντέρμπι της Τσέλσι με την Σίτι!

13.11.2023 | 11:01

Τα κορίτσια της Άρσεναλ πέτυχαν έξι γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για την τεράστια ανατροπή κόντρα στην Λέστερ!

Απίθανη Άρσεναλ στο πρωτάθλημα γυναικών, έκανε τρομερή ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στην Λέστερ και έφτασε στο υπέρ της 6-2, έχοντας βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-0 στην ανάπαυλα της αναμέτρησης.

13.11.2023 | 10:49

Ο Ποτσετίνο θα ξανακάνει την Τσέλσι πρωταγωνίστρια, αν τον αφήσουν να δουλέψει με βάθος τριετίας!

Μάθαμε κάτι που δεν γνωρίζαμε στο «Στάμφορντ Μπριτζ», μετά το ματς της σεζόν; Ότι απέναντι σε αυτή τη Μάντσεστερ Σίτι, που μπορεί να μην είναι «άτρωτη», ακόμη και τέσσερα γκολ δεν μπορεί να σου εξασφαλίσουν ότι θα την κερδίσεις. Πόσο μάλλον απέναντι σε μία τόσο ικανή ομάδα όπως η Τσέλσι, που βελτιώνεται διαρκώς, είναι ανταγωνιστική κόντρα στους «μεγάλους» και βρίσκει σιγά σιγά τις ισορροπίες της. Αν ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο στηριχθεί και οι τραυματίες επιστρέψουν, αυτό το σύνολο με προσθήκες… ουσίας, όπως του Κόουλ Πάλμερ, μπορεί σε βάρος τριετίας, να διεκδικεί ξανά το πρωτάθλημα! Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος.

13.11.2023 | 10:24

Το 20/20 στην Premier League… ίσως να μη γίνει ποτέ: Ο Σαλάχ μπορεί να κάνει τα πάντα, αλλά όχι αυτό!

Είναι εντυπωσιακός. Βρίσκεται σε εκπληκτική αγωνιστική κατάσταση. Δεν μπορεί να μπει σε σύγκριση με κανέναν τη δεδομένη χρονική στιγμή. Ο Μοχάμεντ Σαλάχ καταρρίπτει κάθε ρεκόρ στο αγγλικό ποδόσφαιρο και φτάνει τα 200 γκολ με Λίβερπουλ και Τσέλσι. Πόσα από αυτά όμως είναι απέναντι σε ομάδες της Premier League.

13.11.2023 | 09:57

Κόουλ Πάλμερ: Ετών 21 με το πιο κρύο αίμα... (vid)

Κρίσιμο πέναλτι, στο 95ο λεπτό, απέναντι στην πρώην ομάδα του, για να χαρίσει βαθμό στον νέο ποδοσφαιρικό του σταθμό. Και το έκανε να φαίνεται πέναλτι... προπόνησης. Ο Κόουλ Πάλμερ αποδεικνύει πως έχει τρομερά κρύο αίμα, παρά την νεαρή του ηλικία και η Τσέλσι δικαιώνεται στο έπακρο για την απόκτησή του, το φετινό καλοκαίρι.

12.11.2023 | 22:10

Η λεπτομέρεια που δεν σκεφτήκαμε: Πόσες προπονήσεις θα κάνουν Λίβερπουλ και Σίτι πριν το ντέρμπιι;

Η λεπτομέρεια που αποκάλυψε ο Γιούργκεν Κλοπ και ουδείς είχε παρατηρήσει… «Ξέρετε πόσες προπονήσεις θα κάνει η Λίβερπουλ για το ματς με τη Σίτι;», είπε χαρακτηριστικά. Και η απάντηση είναι «σοκαριστική»!

12.11.2023 | 22:01

Θα τιμωρηθεί ο Ντε Τζέρμπι για όσα είπε; «Δεν συμπαθώ τους Άγγλους διαιτητές, είμαι ξεκάθαρος!»

Αιχμηρές δηλώσεις από τον Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι μετά την ισοπαλία της Μπράιτον με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με τον Ιταλό προπονητή να λέει ξεκάθαρα πως δεν συμπαθεί τους Άγγλους διαιτητές.