Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

02.09.2023 | 18:23

Μόισες Καϊσέδο, είσαι σίγουρα… εσύ; Νέο λάθος, κακό κοντρόλ και προβάδισμα για τη Φόρεστ! (vid)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο εκκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Στάμφορντ Μπριτζ» η Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία προηγείται με 1-0 της Τσέλσι, σε ένα γκολ που ξεκινά ξανά από λάθος του Μόισες Καϊσέδο.

02.09.2023 | 18:07

Έξαλλοι στη Φούλαμ με τον VAR - Εξετάστηκε το γκολ του Άκε, πώς δεν επηρέαζε ο Ακάντζι; (vid)

Τρομερά παράπονα από τη Φούλαμ και τους φίλους της στα social media, με αφορμή το γκολ του Νέιθαν Άκε, το οποίο καταλογίστηκε κανονικά και έδωσε το προβάδισμα στη Μάντσεστερ Σίτι. Ξεκάθαρα οφσάιντ ο Ακάντζι, κρίθηκε πως δεν επηρεάζει τη φάση.

02.09.2023 | 17:05

Χρήστο Τζόλη, συνέχισε να τους αποδεικνύεις πως έκαναν… λάθος! (vid)

Προσαρμόστηκε άμεσα, έπαιξε ακόμη πιο γρήγορα, διαπρέπει και αποδεικνύει στη Νόριτς πως μπορεί να σταθεί σε υψηλό επίπεδο. Ο Χρήστος Τζόλης είναι ο κορυφαίος παίκτης της Φορτούνα Ντίσελντορφ τη δεδομένη χρονική στιγμή, ο πρώτος της σκόρερ στο πρωτάθλημα και ο πολυτιμότερος της, με μόλις… 130 αγωνιστικά λεπτά. Μήπως τα «καναρίνια», έκαναν κάτι… λάθος;

02.09.2023 | 16:36

Για αυτό ο Πίκφορντ είναι ο κορυφαίος Άγγλος τερματοφύλακας: «Τι έχει βγάλει;» (vid)

Απίθανη απόκρουση του Τζόρνταν Πίκφορντ για να διατηρηθεί το 2-2 για την Έβερτον απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Δέχθηκε τα συγχαρητήρια μέχρι και από τον… ΜακΜπέρνι, τον οποίο σταμάτησε δύο φορές!

02.09.2023 | 16:32

Ο Πίκφορντ έγινε ήρωας στο 90' + 9' κρατώντας το 2-2 για την Έβερτον στο Σέφιλντ!

Το καλύτερο για το τέλος κρατούσε αυτό το ματς στο Bramall Lane, με τον Τζόρνταν Πίκφορντ να πραγματοποιεί back-to-back σωτήριες επεμβάσεις στο 90'+9' για να πάρει τουλάχιστον ένα βαθμό η Έβερτον από το ματς με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (2-2)! Απέφυγαν παρέα την 4η διαδοχική τους ήττα οι δύο ομάδες, οι "λεπίδες" απέτυχαν ξανά να πάρουν ματς στο οποίο βρέθηκαν πίσω στο σκορ, τα "ζαχαρωτά" χάρηκαν τα πρώτα τους γκολ για φέτος, αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετά.

02.09.2023 | 16:25

Μπορεί και χωρίς τον Φόστερ: Clean sheet σε επαγγελματική κατηγορία για τη Ρέξαμ, σχεδόν… 6000 ημέρες μετά!

Ο τελευταίος τερματοφύλακας της Ρέξαμ που κράτησε το «μηδέν» στη League Two είναι 53 ετών. Οι Ουαλοί τα κατάφεραν… επιτέλους μετά από 15 χρόνια. Η Ρέξαμ επέστρεψε και το πρώτο clean sheet της σε επαγγελματικές κατηγορίες, είναι επιτέλους γεγονός, στο ντέρμπι της 4ης κατηγορίας του αγγλικού ποδοσφαίρου!

02.09.2023 | 15:31

«Αδίστακτος» Ρόμπερτσον για Γκράβενμπερχ μπροστά στον Φαν Ντάικ: «Επιτέλους ένας καλός Ολλανδός»! (vid)

Γνωστό πειραχτήρι ο Άντι Ρόμπερτσον, δεν μπορούσε να κρατήσει την ατάκα που του ήρθε, για τον εαυτό του, μόλις γνώρισε για πρώτη φορά τον Ράιαν Γκράβενμπερχ στο προπονητικό της Λίβερπουλ.

02.09.2023 | 14:20

Μία φορά στον «πάτο» και μία στην κορυφή: Σαν από… παραμύθι η ιστορία της Μπράιτον στην Premier League!

Έχει βρεθεί μία φορά σε έξι χρόνια στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Στο ίδιο διάστημα, έχει περάσει μία εβδομάδα μόλις, στην κορυφή της Premier League. Η Μπράιτον τα κατάφερε, οι 14 «μαύρες» ημέρες του 2017 έχουν διαγραφεί ολότελα από τη μνήμη και ο σύλλογος, με την υπογραφή του Τόνι Μπλουμ, βιώνει τα πιο ένδοξα 24ωρα στην ιστορία του!

02.09.2023 | 14:17

Το καλοκαίρι του Καϊσέδο, του Σόμποσλαϊ, του Ράις και του Χόιλουντ: Έσπασε κάθε ρεκόρ η θερινή μεταγραφική περίοδος!

Οι ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ ενισχύθηκαν για να παραμείνουν σε τοπ επίπεδο, να διατηρήσουν την Λίγκα τους ως την κορυφαία σε ολόκληρο τον πλανήτη και τα ποσά που διατέθηκαν το φετινό καλοκαίρι ξεπέρασαν κάθε άλλη μεταγραφική περίοδο, καταγράφοντας νέο ρεκόρ!