Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

20.07.2023 | 13:52

Το έκανε ξανά ο Έντεγκααρντ: Μπαλιά – φωτοτυπία στον Μαρτινέλι, με το γκολ κόντρα στη Μπράιτον! (vids)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στις Ηνωμένες Πολιτείες η Άρσεναλ, η οποία επικράτησε με 5-0 της MLS All Star του Γουέιν Ρούνεϊ. Εντυπωσιακά τα γκολ των «κανονιέρηδων», τρομερή ομοιότητα αυτό του Μαρτινέλι με το τέρμα απέναντι στη Μπράιτον, στην περσινή αγωνιστική περίοδο.

20.07.2023 | 11:59

Υπέγραψε και φεύγει για Νέα Υόρκη ο Ονάνα!

Σε συμβόλαιο για 5+1 χρόνια έβαλε την υπογραφή του ο Αντρέ Ονάνα για ν' αποτελεί πλέον και με τη βούλα παίκτη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ταξιδεύοντας άμεσα για την Νέα Υόρκη ώστε να ενσωματωθεί στην προετοιμασία της νέας του ομάδας.

20.07.2023 | 11:31

Νέα θέση στον Τσιμίκα από τον Κλοπ; Έπαιξε δίπλα στον ΜακΆλιστερ, «γκρίνια» από τον κόσμο της Λίβερπουλ! (pic)

Σε μία θέση που κατά πάσα πιθανότητα, δεν είχε αγωνιστεί ποτέ στην καριέρα του, αγωνίστηκε ο Κώστας Τσιμίκας στο φιλικό της Λίβερπουλ με την Καρλσρούη, με τον κόσμο των «κόκκινων» να μην… ενθουσιάζεται από την επιλογή του Γιούργκεν Κλοπ.

20.07.2023 | 10:46

Ίαν Μάατσεν: Πρώτο γκολ μετά από... 5 χρόνια στην Τσέλσι και πίστη για παραμονή! (vids)

Ανήκει στους «μπλε» από το 2018. Παραχωρείται συνεχώς δανεικός. Έκανε υπομονή για να έρθει η στιγμή του. Ξεχώρισε στο πρώτο παιχνίδι υπό τις οδηγίες του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο. Τώρα, ο Ίαν Μάατσεν θέλει να μείνει σαν τρελός και να παλέψει για μεγάλες ευκαιρίες του στον σύλλογο.

20.07.2023 | 10:31

Έκλεισε Μπαρνς η Νιούκαστλ, προς Αλ Αχλί ο Σεντ – Μαξιμέν

Ο Χάρβεϊ Μπαρνς πολύ σύντομα θα έχει επισημοποιήσει τη μεταγραφή του από την Λέστερ στη Νιούκαστλ έναντι 39 εκατ.λιρών, μετά το deal που επιτεύχθηκε αργά το βράδυ της Τετάρτης. Με αυτή τη μεταγραφή, ο Σεντ – Μαξιμέν βρίσκεται πιο κοντά στην Αλ Αχλί.

20.07.2023 | 10:25

«Πρεμιέρα» για Ποτσετίνο με γκολ από Ενκουνκού σε φιλική πεντάρα επί της Ρέξαμ (vid)

Η Τσέλσι της νέας σεζόν, έστω και σε αυτό το πρώιμο στάδιο, εμφανίστηκε για πρώτη φορά στο φιλικό απέναντι στην Ρέξαμ, με τον Μαουρίτσιο Ποτσετίνο να κάνει ανεπίσημη πρεμιέρα στον πάγκο και τον Ενκουνκού να σκοράρει με την μπλε φανέλα.

20.07.2023 | 10:11

Ντεμπούτο Ράις και πρώτο γκολ για Χάβερτς σε νίκη – ρεκόρ για την Άρσεναλ (vids)

Ο Ντέκλαν Ράις εμφανίστηκε για πρώτη φορά με την φανέλα της Άρσεναλ – αν και με την ιδιαίτερη εκτός έδρας εμφάνιση – ενώ, ο Κάι Χάβερτς πέτυχε το παρθενικό του γκολ με εντυπωσιακό τρόπο στη νίκη – ρεκόρ επί των MLS All – Stars.

19.07.2023 | 21:30

Κράτησε το καλό για το τέλος η Λίβερπουλ και ξεκίνησε με νίκη τη σεζόν! (vids)

«Μουδιασμένη», όπως άλλωστε αναμενόταν, παρουσιάστηκε η Λίβερπουλ στη φιλική αναμέτρηση με την Καρλσρούη, στο πρώτο της «τεστ» με φόντο τη νέα σεζόν, αλλά κρατούσε το καλύτερο για το τέλος, με το 4-2 να διαμορφώνεται σε... 120 δευτερόλεπτα εντός των καθυστερήσεων. Στα θετικά τα γκολ των σέντερ φορ της, Νούνιες, Χάκπο και Ζότα, ντεμπούτο για Σόμποσλαϊ και ΜακΆλιστερ, που δεν συνυπήρξαν, έπαιξε 45 λεπτά σε… άλλη θέση ο Τσιμίκας.