Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

05.03.2023 | 18:30

Το έκανε ξανά η Μπόρνμουθ: Δεύτερη σερί σεζόν με γκολ πριν συμπληρώσουμε… 10 δευτερόλεπτα! (vid)

Όταν τα «κεράσια» ξέρουν ότι το παιχνίδι θα είναι δύσκολο και θα κριθεί στις λεπτομέρειες βγάζουν «λαγούς από το καπέλο τους». Παρόμοιο γκολ από τη σέντρα που σημείωσαν απέναντι στην Άρσεναλ, είχαν πετύχει και τη προηγούμενη χρονιά, στην Championship, με αντίπαλο τη Φούλαμ!

05.03.2023 | 17:54

Μάχη στα ίσια, κερδισμένη η Φόρεστ που αντέδρασε δυο φορές

Η Έβερτον προηγήθηκε δις, η Νότιγχαμ Φόρεστ απάντησε σε καθεμιά από αυτές και το τρομερά ενδιαφέρον μεταξύ τους παιχνίδι ολοκληρώθηκε στο 2-2. Το σκορ δεν ευνοεί καμία τους, αλλά μόχθησαν για να πάρουν ό,τι περισσότερο μπορούσαν. Απέφυγε την ήττα η ομάδα του Κούπερ που έχει παραμείνει δίχως αρνητικό αποτέλεσμα εντός έδρας από τον Σεπτέμβρη του 2022!

05.03.2023 | 17:02

Τέσσερις φορές στο VAR σε 45 λεπτά, κανένα πέναλτι για την Άρσεναλ! (vid)

Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό, αλλά η Άρσεναλ πράγματι ζήτησε τέσσερις φορές πέναλτι στην αναμέτρηση με τη Μπόρνμουθ, με τον διαιτητή να μην καταλογίζει κανένα από αυτά. Παραδόξως, όλα εξετάστηκαν από τον VAR, αλλά η εσχάτη των ποινών δεν δόθηκε σε καμία περίπτωση!

05.03.2023 | 12:54

Κάθε νίκη δίνει μόνο τρεις βαθμούς; Καλό είναι να βλέπουμε την μεγάλη εικόνα και όχι τα μαθηματικά!

Υπάρχει ένα από τα μεγαλύτερα κλισέ που επαναλαμβάνεται στη δουλειά μας και κάνει λόγο για κάθε νίκη που δίνει τρεις πόντους! Ακούγεται πολύ φυσιολογικό, ωστόσο, κακά τα ψέματα, μέσα στη σεζόν υπάρχουν πάντα παιχνίδια που ναι μεν η νίκη τους δίνει τρεις βαθμούς, αλλά ο τρόπος που επιτυγχάνεται αυτό στο τέλος της ημέρας αξίζει πολύ περισσότερο! Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος

05.03.2023 | 11:01

Ποτέ ξανά κάτι τέτοιο στο «Έμιρεϊτς»: Έκλαιγε ο Γκάμπριελ, χτυπιόταν ο Έντεγκααρντ, έκανε… σπριντ ο Αρτέτα! (vid)

Μπορεί η Άρσεναλ να ήταν το απόλυτο φαβορί απέναντι στη Μπόρνμουθ στο «Έμιρεϊτς», όμως όταν ένα παιχνίδι έχει εξελιχθεί με αυτόν τον τρόπο, τίποτα δεν είναι δεδομένο. Και το «ξέσπασμα» των παικτών των γηπεδούχων στο 98ο λεπτό, δεν έχει προηγούμενο…

05.03.2023 | 10:55

Αν σκοράρεις κόντρα στην Άρσεναλ στο 1ο λεπτό, θα σου πάρει τη νίκη στο φινάλε! (vids)

Ο Μπίλινγκ στα 9,11 δευτερόλεπτα έβαλε μπροστά την Μπόρνμουθ στο «Έμιρεϊτς» και στο 90' + 7' ολοκληρώθηκε η μαγική ανατροπή. Κι όμως, άλλη μια φορά αντίπαλος της Άρσεναλ έχει σκοράρει στο 1ο λεπτό και έχει ηττηθεί από τους «κανονιέρηδες», οι οποίοι είναι η μοναδική ομάδα που φέρνει τούμπα τα ματς στα οποία έχει δεχθεί γκολ με το «καλησπέρα»!