Teams » HUDDERSFIELD-TOWN

28.07.2024 | 11:23

Κούπα και στη φετινή προετοιμασία για την Τότεναμ - Πήρε τίτλο στο Τόκιο! (vid)

Όπως το έκανε και πέρυσι, έτσι και φέτος η Τότεναμ κατάφερε στην καλοκαιρινή της προετοιμασία να πάρει τίτλο! Τα «σπιρούνια» επιβλήθηκαν 3-2 της Βίσελ Κόμπε σε φιλικό ματς στην Ιαπωνία και συγκεκριμένα στο Τόκιο, με την γεμάτη έμπνευση ομιλία του Άγγελου Ποστέκογλου πριν από το παιχνίδι να παίζει καθοριστικό ρόλο.

28.07.2024 | 10:44

Ο Χάαλαντ σκοράρει ανελλιπώς και στα φιλικά, αλλά ήρθε νέα ήττα για τη Σίτι (vids)

Τα νιάτα της Μάντσεστερ Σίτι ηττήθηκαν 3-2 από εκείνα της Μίλαν στη Νέα Υόρκη, με τον Έρλινγκ Χάαλαντ να παίρνει... με τη σειρά τα φετινά, φιλικά παιχνίδια και να βρίσκει δίχτυα και απέναντι στους «ροσονέρι». Πάλι θετικός ο Μπομπ, κακές αντιδράσεις στην άμυνα για το σύνολο του Πεπ, υπέροχη πρωτοβουλία των ομάδων που άλλαξαν εμφανίσεις για καλό σκοπό στην ανάπαυλα.

28.07.2024 | 10:11

Μετέφεραν την Πρέμιερ στο Λος Άντζελες και... μοιράστηκαν από μια νίκη στο ίδιο ματς οι Άρσεναλ και Γιουνάιτεντ! (vid)

Θα είναι σαν να νικήσατε εσείς, αλλά στο φινάλε νικήσαμε εμείς. Κάπως έτσι ήταν το πολύ δυνατό και υψηλού ανταγωνιστικού χαρακτήρα, φιλικό παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Άρσεναλ στο Λος Άντζελες. Οι «κανονιέρηδες» νίκησαν στην κανονική διάρκεια (2-1), οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν στα πέναλτι (4-3), ενώ, ο Τεν Χαγκ είδε τον σκόρερ του και τον Γιόρο ν' αποχωρούν με τραυματισμούς.

28.07.2024 | 04:11

«Χαμός» στο ημίχρονο του Άρσεναλ – Γιουνάιτεντ: Δύο γκολ, δύο αναγκαστικές αλλαγές, φανταστικός Ζεσούς! (vids)

Ένα «επικό» Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις ΗΠΑ, τα έχει όλα, με τη συμπλήρωση των πρώτων 45’! Μοιάζει με ματς… Premier League, σκόρερ Χόιλουντ και Ζεσούς, δύο αναγκαστικές αλλαγές και μεγάλη ένταση!

28.07.2024 | 00:58

Η Σέλτικ «διέλυσε» την Τσέλσι στο φιλικό, σκόραρε και ο Πάλμα, από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο! (vids)

Κάτι πηγαίνει… λάθος, ακόμη και αν συζητάμε για φιλικά. Δεύτερο «τεστ» της Τσέλσι, δέχθηκε ξανά 2+ γκολ, ηττήθηκε αυτήν την φορά από τη Σέλτικ με 4-1, δεχόμενη από δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Δημιούργησε φάσεις, ήταν αναποτελεσματική και κατέρρευσε στο φινάλε, ανησυχώντας τόσο τον Έντσο Μαρέσκα, όσο και τον κόσμο της. Μένουν τέσσερα φιλικά ακόμη, μέχρι τη σέντρα της Premier League, με την πρεμιέρα να κρίνεται… επικίνδυνη, στο «Στάμφορντ Μπριτζ», με τη Μάντσεστερ Σίτι!

27.07.2024 | 21:26

Μεγάλη κίνηση του ΠΑΟΚ: Παίρνει πρώην παίκτη της Γιουνάιτεντ, «κέρδισε» τη… μισή Ευρώπη!

Μία πολύ σημαντική κίνηση ολοκληρώνει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος σύμφωνα με τον Fabrizio Romano τα βρήκε σε όλα με τον Σόλα Σορτάιερ, που έχει περάσει από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Έρχεται στην Ελλάδα ως ελεύθερος, οι Θεσσαλονικείς «κέρδισαν» ομάδες από τη… μισή Ευρώπη και τη Σαουδική Αραβία, ώστε να τον κάνουν δικό τους!

27.07.2024 | 21:23

Τρεις «βασικοί» εκτός προετοιμασίας της Τσέλσι, μία λύση συμβολαίου και… φιλικό!

Σέβεται όσους αγωνίστηκαν στο EURO 2024 και έφτασαν μέχρι το τέλος της διαδρομής η Τσέλσι, δίνοντάς τους έξτρα ημέρες διακοπών. Την ίδια ώρα, ο Μαλάνγκα Σαρ αποχωρεί από τον σύλλογο οριστικά, μετά από μία τετραετία.